پرورش میگو در شهرستان گمیشان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سیدجواد قدس علوی در نخستین جلسه کارگروه فنی تکثیر و پرورش میگو استان، اظهار کرد: آن دسته از مزرعه دارانی که در حال حاضر مشغول به ساخت و ساز و ایجاد زیرساخت های فنی و عمرانی در مزارع خود هستند باید تمامی مسائل فنی را رعایت کرده و به تایید حوزه عمرانی اداره کل شیلات استان برسانند.

وی در خصوص آماده سازی مزارع جهت آغاز فصل تولید پیشرو گفت: بازدید از مزارعی که آماده آبگیری هستند به زودی توسط کارشناسان شیلات و دامپزشکی استان انجام خواهد شد و اواخر اردیبهشت ماه زمان ذخیره سازی بچه میگو در مزارع پروش میگو گمیشان است.

قدس علوی افزود: پیش بینی می شود در سال جاری چهار هزار تن میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان تولید شود که این میزان نسبت به تولید سال گذشته ۵۵ درصد رشد خواهد داشت.

وی آموزش را امری مهم در تداوم و پایداری تولید دانست و گفت: نگاه ما به آموزش باید به عنوان یک الزام و ضرورت باشد و همه از جمله مدیر مزرعه، کارشناسان و کارگران هم شامل این نگاه می شوند.

قدس علوی بیان کرد: اگر می خواهیم تولید در مجتمع میگو گمیشان پایدار بماند باید برنامه ریزی های لازم را جهت برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز انجام دهیم.

(Visited 33 times, 1 visits today)

شما ممکن است علاقه مند باشید به

دیدگاه خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *